13. Şerzan Kurt Öykü Yarışması için başvurular başladı

featured
Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması için başvurular başladı.
Eğitim Sen Batman Şubesi (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü İkinci sınıf öğrencisi iken 12 Mayıs 2010 tarihinde, Muğla’da yaşanan öğrenci olayları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şerzan Kurt (1989-2010) anısına 13. öykü yarışması düzenleniyor.
Bu yıl on üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ödülün amacı; edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak ve Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek olarak ifade edildi.

KATILIM  KOŞULLARI

  1. Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.
  2. Yarışmanın dili Kürtçe ve Türkçedir. Her dilde ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.
  3. Öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir mail ile [email protected] adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi: 15 Eylül 2023’dir
  1. 13. ŞERZAN KURT ÖYKÜ ÖDÜLÜ’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır.
  2. Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup,  ödüller 12 Kasım 2023’degerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir.
  1. Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü verilmemektedir.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!