5 ayda 101 kadın öldürüldü: Cinayetlere intihar süsü veriliyor

featured

Türkiye’de 2021 yılının ilk beş ayında 79 kadın şüpheli şekilde ölü bulunurken bu sayı 2023’te 101’e yükseldi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim “intihar süsü verilerek cinayet gizleniyor” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim “Şüpheli kadın ölümleri en önemli meselelerden biri” dedi. Fidan Ataselim, “Son yıllarda bizim verilerimize göre kadın cinayetleri belli bir seyirde devam ederken ve İstanbul Sözleşmesi’nden imzanın geri çekilmesinin ardından artarken şüpheli kadın ölümleri ise kadın cinayetlerinden çok daha fazla artıyor durumda. Burada gördüğümüz şey kadın cinayetlerinin büyük bir kısmı şüpheli kadın ölümü verilerinde gizli olabilir. Biz ailelere ulaştığımızda, bir adalet sürecinin takipçisi olduğumuzda şüpheli bırakılmış olan birçok kadın cinayetlerindeki deneyim üzerine gerçekleri açığa çıkartabiliyoruz” dedi.

“İntihar süsü veriliyor”

Ataselim sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yüksekten düşüp ölü bulunan kadınların yanlarında mutlaka bir erkek oluyor. Bu tip ölümlere intihar süsü vererek kaza süsü vererek cinayet olduğu gerçeğini gizlemeye çalışıyorlar. Her bir şüphenin üzerine gidilmesi gerekir. Hiçbir kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde gerçekler açığa çıksın.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!