5. Bölge Askom Toplantısı Batman’da gerçekleşti

featured

5.Bölge ASKOM Toplantısı Batman’da düzenlendi. Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyonu Ele Alındı.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) 5. Bölge iller toplantısı, bölge illerini kapsayan Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ın sağlık yetkililerini bir araya getirdi. Toplantıda, acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonu ve bölgesel işbirliği ön plandaydı.

Toplantıya, Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Mardin İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz, Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın, Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, hizmet başkanları, başkan yardımcıları, İllerdeki Kamu ve özel hastane yöneticileri ile il ambulans servisi başhekimleri ve ASKOM üyeleri katıldı.

Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, toplantının açılış konuşmasında, 2 gün önce yaşanan sel felaketinin gölgesinde bir araya gelmenin acı bir gerçek olduğunu ifade etti. Canpolat, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyerek, ASKOM toplantısının amacını vurguladı.

Toplantıda, acil sağlık hizmetlerinin bölge illerindeki mevcut durumu ele alındı. İller arası hasta sevkleri koordinasyonu değerlendirilirken, hastanelerin yatak kapasite ve doluluk oranları karşılaştırılarak, acil sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesine yönelik çalışmalar paylaşıldı.

Canpolat, ASKOM toplantısının, bölge illeri arasındaki işbirliğini artırmayı, genel tedbirleri ele almayı, yoğun bakım ihtiyaçlarına çözüm bulmayı ve acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesini sağlamayı amaçladığını belirtti. Birlikte alınacak kararların ilin sağlık hizmetleri açısından olumlu sonuçlar doğurmasını dileyen Canpolat, katılımcılara başarılar diledi.

Toplantı, bölge illerinin acil sağlık hizmetlerindeki işbirliğini artırmak, hastaların kesintisiz ve etkin bir şekilde sağlık hizmetine ulaşmasını hedefleyerek sona erdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!