AA Muhabiri İki Bakana Soylu’yu Sordu; İşinden Kovuldu

featured

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli‘ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili olarak “Ak Parti ismi şaibelerle anılan Soylu’dan daha mı küçük?” diye sorunca, AA muhabir Musab Turan‘ın iş akdini feshetti. Turan’ın gri pasaport ve basın kartı iptali için de ayrıca kurumlara bildirim yapıldığı belirtildi.

Anadolu Ajans’nın (AA) muhabiri Musab Turan’ın, iki bakana, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin ‘eleştirel soru’ sorması herkesi şaşırttı.

Sorulan soruya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Şov yapıyorsun” derken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli soruyu geçiştirdi.

AA Muhabiri İki Bakana Soylu'yu Sordu; İşinden Kovuldu

“Üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken utanıyorum”

AA muhabiri sorusunda şunları söylemişti; “Sayın bakanım. Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada nakro bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi? Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” ifadesini kullanmıştı.

“Şov Yapıyorsun”

Sorulan soruya Varank şu yanıtı verdi: “Bence sen şu an bir maskeli balo yapıyorsun. Üç buçuk yaşında bir çocuğun bu kadar siyasi konularla ilişkisi olabileceğine ben inanmıyorum. Sen bir şov yapmak istemişsin…”

Pakdemirli de özetle Soylu’yu güveninin tam olduğunu söylemekle yetindi.

Anadolu Ajansı (AA) Açıklama Yaptı

AA Muhabiri İki Bakana Soylu'yu Sordu; İşinden Kovuldu

 

İşine Son Verilen AA Muhabiri Musab Turan’da Açıklama Yaptı

Anadolu Ajansı’ndaki iş akdi feshedilip, işine son verilen Musab Baran’da İnstagram hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Musab Turan’ın açıklaması ise şöyle:

“Benim Babam Ali Seydi Turan, Sultanbeyli AK Parti teşkilat kurucusu. Bugün gündemi takip eden bir gazeteci olarak oradaydım. Tarım bakanının açıklaması, bunları nasıl haberleştirebilirim falan. Sayın Bakanın danışmanı Rıdvan Tezel pişkin bir şekilde kulağıma geldi, dedi ‘Soru sormuyoruz’. Burada bende kayış attı. Şimdi zaten orada Demirören Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, TRT Haber var. Zaten bu adamlar size ne sorabiliyor ki? Baktım ki bu özgüven hayra alamet bir şey değil. Kendi içimde düşündüğüm şey şu AK Parti’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi lazım. Siyaset kurumu hayatımızın öyle içinde ki hiçbir şey yapamıyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz sadece siyaseti düşünüyoruz. Siyaset kurumunun adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Hatamı kabul ediyorum. Sorularını sordun, niye çocuğunu karıştırıyorsun?.. Onu söylemem şık olmadı. Gururla onurla çalıştığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Anadolu Ajansına halel getirdiğini düşünüyorum. Oradakileri zor durumda bıraktım… Sorumda duygusallaştığım için özür dilerim ama soru sorduğum için özür dilemem. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen içinizdeki merhameti uyandırın, Allah bizimledir.”

 

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!