AK Partili Yavuz, HÜDA PAR’a kaç vekil verileceğini yanıtladı

featured

Cumhur İttifakı’na katılan HÜDA PAR’a kaç milletvekili verileceğiyle ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Uygun bir sayıda olacak. 8-9 değildir. Türkiye’nin her tarafı için geçerli” dedi.

Cumhur İttifakı’nın HÜDA PAR ile 14 Mayıs’taki seçimler için anlaşmasıyla ilgili tartışma sürerken, AK Parti’den kontenjan açıklaması geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, katıldığı bi TV programında soruları yanıtlarken, Cumhur İttifakı ile ilgili “Pusulanın içinde herkesin yeri ayrı olacak, herkes kendi amblemiyle girecek. Herkesin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan olacak” dedi.

HÜDA PAR’a kaç milletvekili verildiğine ilişkin de açıklama yapan Yavuz “Biz HÜDA PAR’la çok rahat oturduk ve kalktık. Ne yapacağımıza çok hızla karar verdik. Bizim listemizden yer vereceğiz. Karşılıklı uzlaşı içinde, bazı illerde net kazanabilecekleri yerlerden olmak üzere bir listede hızlıca anlaştık. Bugün de görüşeceğiz. Uygun bir sayıda olacak. 8-9 değildir. Türkiye’nin her tarafı için geçerli” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!