Amedspor’a destek açıklaması: Amedspor’a yapılanlar karşılıksız kalmamalı!

featured

Bursaspor deplasmanında ırkçı saldırıların hedefi olan Amedspor’a, Diyarbakır’da destek veren sivil toplum örgütleri ve taraftarlar, açıklama yaparak, ‘Amedspor’a yapılanlar karşılıksız kalmamalı’ dedi.

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu ile Amedspor taraftar grupları, dün Bursaspor deplasmanına giden ve Bursa’ya ayak bastıkları andan başlayarak maç bitimine kadar ırkçı saldırıların hedefi olan Amedspor’a destek vermek için Şehmuz Özer Tesisleri’nde basın açıklaması yaptı.

Amedspor'a destek açıklaması: Amedspor'a yapılanlar karşılıksız kalmamalı!Platform adına Diyarbakır Baro Başkanı Av. Nahit Eren’in okuduğu ortak açıklamada, “Amedspor Kulübü; TFF 2. Lig Beyaz Grupta Bursaspor ile yapacağı müsabaka öncesi teknik heyet ve futbolcuları ile konakladıkları otelin önüne gelen bir grubun; hakaret, tehdit ve ırkçı saikli nefret söylemelerine maruz kalmıştır. Kamu görevlileri, müsabaka öncesi havai fişekler eşliğinde başlayan bu fiilleri engellemeye yönelik yeterli önleyici tedbirleri almamıştır. Fiilleri gerçekleştirenler hakkında yargı makamlarınca da herhangi bir adli süreç başlatılmadığı gibi yaşananlara yönelik kamu otoritelerince önleyici ve tepki gösterir bir beyan ve açıklama yapılmamıştır. Bu tepkisizlikten alınan cesaretle bir sonraki gün müsabaka esnasında kabul edilemeyecek vahim nitelikte ve suç teşkil eden saldırılar ve fiiller icra edilmiştir.

İlk geceden itibaren yaşanan olaylardan gereken önlem ve tedbirleri almayan yine müsabaka esnasında yaşanan ve toplumsal barışı hedef alan vahim fiiller nedeniyle başta İl Valisi ve İl Emniyet Müdürü ile sorumluluğu bulunan tüm kamu görevlileri hakkında derhal idari soruşturma başlatılmasını ve bu süreçte görevden el çektirilmeleri çağrısında bulunuyoruz.

Amedspor’a yönelik ırkçı Saikli saldırı ve fiilleri kınadığımızı, başta kentimiz olmak üzere Amedspor’a gönül vermiş herkesi kulübün logosunu 24 saat süresinces sosyal medya hesapları profil resimlerinde kullanmaya ve flamaları araç ve evlerine asmaya davet ediyoruz.  ” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!