Apple, iPhone 15 ile dikkat çeken yeniliğe imza atmayı planlıyor

featured

iPhone 15 serisi için özellikler netleşirken, son yayınlanan iOS 17 Beta 4 güncellemesi ile önemli bir detay daha belli oldu.

 Apple, merakla beklenen iPhone 15 serisini piyasaya sürecek. Cihazlar için birçok önemli detay ortaya çıkarken, son yayınlanan iOS 17 Beta 4 güncellemesi, söylentilerden ibaret olan Eylem Düğmesi’nin işlevini de gözler önüne serdi.

iPhone 15 Pro ailesi uzun yıllar sonra ilk kez ses anahtarının kaldırılmasına tanıklık edebilir. Yeni eylem düğmesinin, dokuz adet özelleştirilebilir seçenek sunacağı bildirildi. Bu seçenekler arasında erişilebilirlik kısayolları, kamera denetimleri ve Siri kontrolü gibi yetenekler olacak.

Öte yandan kamera tarafındaki yetenekleri dikkat çekecek gibi görünüyor. Örneğin, kamera uygulamasındayken hafifçe basarak otomatik odak yapabilecek, tam basımda ise fotoğraf çekecek. Ayrıca uzun süreli basılması halinde ise video kaydı başlatacak.

Tüm bunlara ek olarak düğmenin solid-state (katı hal) olarak geliştirilmesi bekleniyor. Bu da kuvvete duyarlı olacağı yani dokunsal geri bildirim sağlayacağı anlamına geliyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!