Ard arda yaşanan boğulmalardan sonra Batman Valiliği harekete geçti: Baraj , çay ve göletlere giren 18 kişiye ceza

featured

Bayram tatilinde 24 saatte 3 çocuğun boğularak can vermesinden sonra Batman Valiliği hereke geçti.

Valilik boğulmaların önüne geçebilmek için baraj, çay ve göletlere giren 18 kişiye kabahatler kanunu gereğince kişi başı 1295 TL idari para cezası uyguladı.

Valilik basından yapılan açıklamaya göre, denetimlerin aralıksız devam edeceğini ve suya girenlere cezai işlem uygulanacağı vurgusu yapıldı:

Batman’da mevcut göl, gölet, baraj, sulama kanalı ve akarsu gibi alanlarda suya girilmesi Valiliğimizce yayınlanan kararlarla yasaklanmış olmasına rağmen 3 vatandaşımız suda boğularak hayatını kaybetmiştir. Batman İl Jandarma Komutanlığınca, boğulma olaylarının önüne geçebilmek maksadıyla, özellikle Batman Çayı ve Ilısu Baraj gölünde denetimler artırılmış, suya giren 18 kişiye Kabahatler Kanununa göre kişi başı 1295 TL idari para cezası  uygulanmıştır. Jandarma tarafından, üzücü başka olayların yaşanmaması için vatandaşlar göl, gölet, baraj, sulama kanalı ve su birikintilerine girmemesi konusunda bilgilendirilmekte olup, denetimler aralıksız devam edecek ve suya girdiği tespit edilenlere cezai işlem uygulamasına devam edilecektirUygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!