Artık bu ilaçlar Aile hekimliğinden yazılabilecek

featured

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aile hekimlerinin kronik Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarını rapor yazabileceğini duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara’da düzenlenen “Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması” programında açıklamalarda bulundu.

Artık bu ilaçlar Aile hekimliğinden yazılabilecek

Konuşmasında Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemelerine değinen Işıkhan, “‘SUT’ düzenlemeleri ile yıllık 3.2 milyar lira tasarruf sağlamış olacağız. Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıyoruz. Yaklaşık 2 milyon vatandaşımız yeni ilaç düzenlemesinden faydalanacak.” ifadelerini kullandı.

DÖRT İLAÇ GURUBU RAPORU AİLE HEKİMLİĞİNDEN YAZILABİLECEK

Işıkhan, ayrıca bazı kronik hastaların ilaç raporlarının artık Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) aile hekimleri tarafından yazdırılabileceğini duyurdu. Buna göre, artık kronik Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının raporu aile hekimliğince yazdırılabilecek.

Işıkhan, “Yaklaşık 2 milyon vatandaşımızın faydalanabileceği; kronik Hepatit B ve D tedavisinde, Diyabet tedavisinde; kardiyoloji alanında kullanılan ilaçların, ilgili sağlık raporlu hastalarımızca hastanelerde sıra beklemeden, aile hekimlerine giderek yazdırabilmelerinin önünü açıyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!