Avrasya Araştırma’nın son seçim anketi: Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda alıyor

featured

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 12-17 Mart 2023 tarihleri arasında 2 bin 560 katılımcı ile Cati Nuts 2 yöntemi kullanarak gerçekleştirdiği anketinin sonuçlarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne iki aydan az bir zaman kala anket oranları da merak konusu oldu. Son olarak Avrasya Anket Başkanı Kemal Özkiraz’ın açıkladığı anket sonuçlarına göre, seçimin ilk turunda Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde görünüyor. İkinci tura kalması halinde ise Kılıçdaroğlu yüzde 57 ile seçimi kazanıyor.

14 Mayıs’ta yapıcaka olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine az bir zaman kaldı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs seçimlerine yönelik açıkladığı seçim takvimi işlemeye başladı.

Bu süreçte adaylık başvuruları ve siyasi parti liderlerinin ‘ittifak’ ziyaretleri hız kazanırken; bir taraftan seçim anketleri de yakından takip ediliyor.

Son olarak Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 12-17 Mart 2023 tarihleri arasında 2 bin 560 katılımcı ile Cati Nuts 2 yöntemi kullanarak gerçekleştirdiği anketinin sonuçlarını paylaştı.

DİKKAT ÇEKEN FARK

‘Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?’ sorusunda çıkan oranlar şöyle: Kemal Kılıçdaroğlu: 53.5, Recep Tayyip Erdoğan: 39.7

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketi: Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda alıyor

Ankette ayrıca Kılıçdaroğlu ile Erdoğan’ın ikinci tura kalması durumunda yüzde kaç oy alacağı da soruldu

Buna göre; Kılıçdaroğlu yüzde 57, Erdoğan yüzde 43 oranında oy alıyor.

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketi: Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda alıyor

Avrasya Araştırma’nın anketine göre ittifak oy oranları da şöyle: Millet İttifakı yüzde 46,7; Cumhur İttifakı yüzde 36,3; Emek ve Özgürlük İttifakı yüzde 11,8; diğer ittifaklar yüzde 5,2.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!