Bahçeli, Soylu’nun ekibinin korunması konusunda devreye girdi

featured

Erol Ayyıldız’ın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yeni Emniyet Genel Müdürü olarak atanmasının yankıları sürüyor.

Son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdoğan’la 10 gün önce yaptığı görüşmeye kadar Mustafa Çalışkan’ın Emniyet Genel Müdürü olarak göründüğünü aktaran gazeteci Tolga Şardan, MHP liderinin Soylu’nun ekibinin korunması konusunda devreye girdiğini aktardı.

T24 yazarı Tolga Şardan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bakan Yerlikaya’nın atanmasıyla birlikte Soylu ve ekibiyle ters düşen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın Emniyet Genel Müdürü olarak göreve getirilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. En büyük aday Çalışkan’dı. Çalışkan’ın bu göreve getirilmesi, Soylu’nun halen görevdeki ekibi için hiç iyi sonuçlar vermeyecekti. Gerçek bir tasfiye süreci başlayacaktı. Hatta usulsüz işlemlere imza attıkları bilinen kimi polis müdürlerinin cezaevine girmesi kaçınılmazdı.

Ancak, süreç farklı işledi. Çalışkan’ın adının geçtiği makama Eskişehir Valisi Ayyıldız atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Çalışkan üzerinde karar kıldığı herkesin malumu.

Soylu’nun ekibinin tasfiye fırtınasından kurtulmak için Cumhurbaşkanlığı ve MHP Genel Başkanı Bahçeli nezdinde girişimde bulunduğunu dile getirdim.

Bu bilgi üzerine İstanbul merkezli bir internet sitesi, bu bilginin Soylu’nun ekibince yalanlandığını iddia etti. Oysa bilmedikleri bir şey vardı: Yazdıklarıma ne Cumhurbaşkanlığı, ne de MHP Genel Merkezi herhangi açıklama yaptı. Girişimleri yapanların ne zaman ve kimler üzerinden hareket ettiklerinin bilgileri mevcut bende. Girişimlerden olumlu yanıt alamayan ekip, bu kez Soylu’yu devreye sokarak Bahçeli ile temas kurmasını sağladı. Bahçeli’nin Erdoğan’la on gün önce yaptığı görüşmeye kadar Çalışkan Emniyet Genel Müdürü olarak görünüyordu.

O güne kadar “işlerine karışmayacağız” diyen Bahçeli ile Erdoğan’ın görüşmesinin ardından Çalışkan devre dışı kaldı. Anlaşılan Bahçeli, Soylu’nun ekibinin korunması konusunda devreye girdi. Sonrası zaten biliniyor.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!