Batman ve Birçok İlde Gözaltı Operasyonu: Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

featured
Aralarında Batman’ın da olduğu birçok ilde aralarında HDP ve DBP’li siyasetçilerin olduğu en az 49 kişi gözaltına alındı.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında ise 34 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Diyarbakır merkez ile Kulp ve Silvan ilçeleri, İstanbul, Batman ve Antalya’da yapılan ev baskınlarında en az 49 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır merkezli yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan bazı isimler ise şöyle: Batman Belediyesi’nin eski Eşbaşkanı Sabri Özdemir, HDP Diyarbakır İl Örgütü eski Eşbaşkanı Cabbar Leygara, HDP Diyarbakır İl Eşbaşkan vekili İrfan Soner, il yöneticileri Arif Bulut, Newroz Reşitoğlu ve Ramazan Kızıltepe, HDP Bağlar eski İlçe Eşbaşkanı Mehmet Atlıhan, Yenişehir Belediyesi Meclis üyeleri Mehmet Alaattin Zuğurli ve Yusuf Sökmen, Şahin Tanrıverdi, 81 yaşındaki Kadri Atlı.

Batman’dan kaç kişinin gözaltına alındığı henüz netleşmemekle birlikte, gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen kişiler, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

1 Yorum

  1. 25 Mayıs 2021, 01:22

    lan vicdansızlar



Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!