Batman Belediyesi, ‘Evliliğe İyi Bir Başlangıç’ adlı projeyi hayata geçirdi

featured

 

Proje kapsamında Batman Belediyesi Evlendirme Dairesine giderek resmi işlemlerini yapmak isteyen çift adaylarına (sosyolog ve psikolog) uzmanlarca “mutlu bir evlilik” ile ilgili bilgilendirmede bulunuluyor.

Evlendikten sonra ise mutlu bir evliliği sürdürebilmek adına Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü sosyolog (aile danışmanı) ve psikologlar tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti devam ediyor.

Aile kurmak amacıyla bir araya gelen fertlerin birbirini daha iyi tanımalarına yardımcı olarak kişisel ve ortak hedeflerini belirlemelerinde etkin rol oynadıklarını belirten uzmanlar, açık ve etkili iletişim biçimleri, problem çözme becerileri edinme noktasında çift adaylarına yararlı bilgiler veriyor.

Belediye Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Evliliğe İyi Bir Başlangıç projesi sayesinde genç çift adaylarını; evliliğe hazırlamak, boşanma oranlarını düşürerek mutlu bir evliliği sürdürebilmeleri için psikolojik danışmanlık hizmeti sunuluyor. Böylece, kendileriyle, eş adaylarıyla, ilişkileriyle ve evlilikle ilgili birçok yeni bilgi ve bakış açısı kazandıklarını dile getiren uzmanlar “Bu da yeni evlenecek çiftlerin, evliliklerinde yaşayacakları problemleri en aza indirgemelerine ve karşılaşacakları sorunlarla daha iyi baş edebilmelerine yardımcı olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü sosyolog (Aile Danışmanı) ve psikologlar eşliğinde verilen hizmet arasında; ‘İletişimi Güçlendirmek’, ‘Oluşabilecek çatışmaların önüne geçmek’, ‘Birbirini daha iyi tanımak ve anlamak’, ‘Kültür-yaş farklarından dolayı oluşabilecek sorunları öncesinden değerlendirmek’, ‘Evlilikten ve ilişkiden beklentileri netleştirmek’, ‘Eş rolüne hazır oluşu hızlandırmak’, ‘İlişkide güven ortamını güçlendirmek’, ‘Çift bağlılığını artırmak’, ‘Evlilik öncesi aile içi uyuşmazlıkların çift olarak üstesinden gelebilmek’, ‘Uyumlu olmak kişisel ihtiyaçları değerlendirmek’ gibi konular yer alıyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!