Batman Belediyesi imar çapını geciktiriyor iddiası

featured

Batman Belediyesi’nde yaklaşık bir ayı aşkın süredir imar çapının geciktirilerek verilmemesi nedeniyle müteahhitler zarar ettiklerini belirterek, imar çapı belgesinin geciktirilmemesini talep etti.

Batman’da müteahhitlik yapan 50’nin üzerinde kişi Batman Belediyesi’nin imar çapı vermemesinden dolayı inşaata başlamadıklarını öne sürdü. Altyapı problemi gibi nedenlerle imar çapının verilmediğini belirten müteahhitler, “Görüş alanlar bile çap alamıyor. Bir ayın üzerindedir beklemedeyiz hala verilmemiş. Bir günlük işlem bir ayı aşkındır sürüyor. Her bir müteahhit milyonlarca zarara uğruyor.” şeklinde görüşlerini ifade ederek Batman Belediyesi’nden imar çapına yönelik başvurularına erken cevap verilmesi taleplerini dile getirdi.

İmar Çapı Nedir?

İmar çapı; belirlenmiş olan imar planlarına ve yönetmeliklere uygun şekilde inşaatı planlanan yapının özelliklerini gösteren kroki tipindeki belgeye denir. İmar uygulamalarına uygun biçimde yapı inşa edebilmek ve inşaat ruhsatı alabilmek için imar çapı adı verilen bu belgenin olması gerekir.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!