Batman Belediyesi otobüs şoförleri: Güleryüz bekliyoruz

featured

Batman Belediyesi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü otobüs şoförlerine yönelik ‘stres yönetimi’ ve ‘öfke kontrolü’ teknikleri konularında dönüşümlü olarak 4 gün boyunca eğitim gerçekleştirdi.

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nde görevli 185 otobüs şoförüne, vatandaşlarla sürekli etkileşim içinde bulunmaları sebebiyle, görev esnasında karşılaştıkları kriz ve stres durumlarını yönetme konusunda deneyim kazanmaları ve ruhsal sağlıklarını korumaları için Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli psikolog tarafından; zor insanla diyalog, stres yönetimi ve öfke kontrol teknikleri konularında eğitim gerçekleştirildi.

Direksiyon başında yoğun tempoyla çalışan otobüs şoförlerine, kendileriyle barışık olması için bu eğitimlerin verildiğini ifade eden Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü: “Bir şehir o ilin şoförünün hal ve hareketleriyle değerlendirilir. İlimize gelen yerli ve yabancı konukların karşılaştıkları ilk kişi taksi ve minibüs esnafı veya otobüs şoförüdür. Şoför düzgün konuşuyor, temiz kıyafetli ise o memleketin tamamı, şoförün kıyafet ve konuşmasıyla değerlendirilir. Biz de Batman Belediyesi olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm otobüs şoförlerimize eğitim vermeyi uygun gördük, çünkü onlar belediyemizin birer aynası konumundadır” ifadelerine yer verdi.

“YOLCULAR, GÜLER YÜZLERİNİ BİZLERDEN ESİRGEMESİNLER”
Aldıkları eğitimin oldukça faydalı olduğu belirten belediye otobüs şoförleri, yolculardan da saygı ve anlayış beklediklerini, ‘günaydın’, ‘iyi günler’ tarzında iyi temenniler duymak istediklerini belirterek: “Mesleğimiz gereği tüm gün direksiyon başındayız. Yoğun trafik içerisinde, ufak problemlerin birikmesiyle stresli olabiliyoruz, fakat verilen eğitim sayesinde stresin üstesinden gelmeyi öğreneceğiz, vatandaşlarımızdan da karşılıklı anlayış ve saygı bekliyoruz, inşallah birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!