Batman Belediyesi’nde TİS ile Kadın Memurlara Yeni Haklar Tanındı

featured

Batman Belediyesi ile Tüm Bel Sen arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde memur çalışanlara; ikramiye, izin, ulaşım ve sağlık alanında mali ve sosyal haklar tanınırken kadın memurlara önemli ve anlamlı haklar tanındı.

Yapılan sözleşmede belediye çalışanlarının alkol, kumar ve benzeri alışkanlıkları bulunanlar ile aile içi şiddet uyguladığı tespit edilen memurların sözleşme hükümlerinde yer alan mali ve sosyal yardımlardan elde edecekleri hakları ellerinden alınarak, eşine ödenmesi kararlaştırıldı.

Toplu İş Sözleşmesi ile 21 Mart Newroz Bayramı’nda bütün çalışanlara ücretli izin verilirken, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır Gününde kadın çalışanlar izinli sayılacak.

Kadın çalışanlara talebi doğrultusunda HPV aşısı kurum tarafından yapılırken yine kadın çalışanlara her ay bir gün regl izni verilecek. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının ilk iş gününde engelli çalışanlar bir gün izinli sayılacak.

Kadın çalışanlara her 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ve tüm çalışan memurlara 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı, 21 Mart Newroz Bayramı, Ramazan ve Kurban Bayramlarında net 7500 TL ikramiye verilecek.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!