Batman Belediyesi’nden ‘tartı’ kontrolü

featured

Batman Belediyesi, yıl boyunca gerçekleştirdiği pazar denetimlerine devam ederken, Belediye Zabıtası, pazarda alışveriş yapan vatandaşların aldığı ürünleri kendi hassas terazisinde tartıyor.
Kentin farklı noktalarında kurulan semt pazarlarında, tüketicilerin korunması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde, terazi denetimi, etiket denetimi ve pazar esnafının standartlara uygun hareket edip etmedikleri de kontrol edildi.

Pazarcı esnafının terazilerini vatandaşların görebileceği, tezgah önlerine bırakmaları konusundaki hassasiyetin dile getirildiği denetimlerde, etiketlerdeki rakamların anlaşılır bir şekilde yazılması konusunda da esnaf uyarıldı.

Batman Belediye Zabıtası, pazarda alışveriş yapan kişilere aldıkları ürünlerin kaç kilo olduğunu sorarak, kendi hassas terazisinde de tartmaya başladı. Vatandaşın aldığı ürün ile belediye zabıtasının terazisinde ürünler kıyaslanırken, arada fark olup olmadığı da kontrol ediliyor.
Pazar alışverişi sonrası Zabıta Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren Batmanlı vatandaşlar: “Pazarda alışveriş yaparken aldığımız ürünün ağırlığına çoğu zaman dikkat etmiyoruz. Yaptığımız alışverişin ardından Batman Belediyesi standında zabıta personeli tarafından aldığımız ürünlerin kaç kilogram olduğu soruluyor. Bu çok güzel bir uygulama, belediye zabıtası da kendi hassas terazilerinde tartıyor. İlk kez gördüğümüz uygulamadan oldukça memnunuz” şeklinde konuştu.
Batman Semt Pazarı Dernek Başkanı Cemil Keleş, Batman Belediyesi’nin yapmış olduğu uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek: “Bugüne kadar olumsuz bir şikayet gelmedi, esnaf olarak uygulamadan memnunuz. Uygulamanın devam etmesini bekliyoruz ve destekliyoruz. Pazarcı esnafımız bu konuda oldukça hassastır, esnafımız duyarlıdır. Kimsenin hakkına tenezzül etmezler” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!