Batman Furkan Gönüllüleri: Zalimi gör zulme sessiz kalma

featured

Batman Gülistan Caddesi insan hakları anıtı önünde buluşan Batman Furkan Gönüllüleri basın açıklaması gerçekleştirdi.

7 Mayıs Pazar günü Batman ilimizde bulunan Batman Furkan Gönüllüleri Gülistan Caddesinde bulunan İnsan hakları Anıtının önünde gerçekleştirdi basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bugün 7 Mayıs 2023 Pazar. Yaşadığımız tüm hukuksuzluklara hassaten Alparslan Kuytul Hocaefendi ve 4 Furkan gönüllüsü kardeşimizin haksız tutukluluğuna ses vermek için Gülistan Caddesinde Basın Açıklaması yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız.
362 gündür Ağrı-Patnos Cezaevine sürgün edilen Alparslan Kuytul  ve bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan 4 Furkan Hareketi mensubunun 15 Haziran’da yargılanacağı mahkemesine 40 gün kaldı. Yıllardır yaptığımız “Adalet ve Özgürlük” eylemlerimize, yakınlaşan mahkeme ve yaşadığımız kritik günler nedeniyle “zalimi gör zulme sessiz kalma” sloganıyla bugün start verdiğimizi bildirmek isteriz.   Furkan Hareketi olarak, durduğumuz Tevhidi çizgi ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin dik duruşuna tahammül edemeyenler nedeniyle 10 yıldır çeşitli zulüm ve baskılamalara maruz kalmaktayız. “Zalim kim olursa olsun ona karşı çıkmak, mazlum kim olursa olsun onun yanında durmak” şiarımızdır”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!