Batman Gıdacıları Yapı Kooperatifi, Gıda Toptancıları Organizesi yapımı için kolları sıvadı

featured

Batman Gıdacıları Yapı Kooperatifi, Batman Gıda Toptancıları Organizesi kurmak amacıyla satın aldıkları 220 dönümlük arazi için imar izni aldıklarını duyurdu.

Kentteki basın mensupları ile düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya gelen Batman Gıdacıları Yapı Kooperatifi başkan ve yöneticileri, uzun süredir imar izni almak için yürüttükleri sürecin başarıya ulaştığını açıkladı.

Burada basına demeç veren Batman Gıdacıları Yapı Kooperatifi başkanı Süleyman Emek, “Batman gıdacıları tarafından iki sene önce kurulan derneğimiz Batman’da gıda alanında faaliyet gösteren şirketleri bünyesine katarak üye sayısını 170’e çıkarmış olup 29.06.2022 tarihi itibariyle S. S. BATMAN GIDACILARI YAPI KOOPERATİFİ olarak faaliyetlerine başlamıştır. Cumhurbaşkanımızın çizdiği hedefler doğrulusunda üretim, istihdam, ihracat şiarıyla kolları sıvayan yönetim kurulumuz; Batman’a gıda organizesi kurmak için birinci organizenin karşısında 220 dönümlük araziyi üyelerimizle birlikte satın almıştır. Bu süreçten sonra imar durumu ile ilgili Sayın Valimiz Ekrem CANALP, Milletvekilimiz Ferhat NASIROĞLU ve bürokratlarımızın önemli katkılarıyla özel imarımızı almış bulunmaktayız.

Batman Gıdacıları Yapı Kooperatifi, Gıda Toptancıları Organizesi yapımı için kolları sıvadıBundan sonraki süreçte Sayın Valimiz ve Vekilimiz Ferhat NASIROĞLU’nun imara açılan yerde altyapı çalışmalarına destekleri sonrasında, Batman Gıdacılar Yapı Kooperatifi olarak biz de yeni organizenin yaklaşık olarak 1500 kişiye istihdam sağlayacağını, Batman’ın trafik sorunu büyük oranda rahatlatacağımızı ve Batman’ı üretim-ihracat merkezi yapmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi kamuoyuna bildiririz. Batman‘ı hak ettiği yere ulaştırıncaya kadar bütün gücümüzle çalışıp jeopolitik konumumuzun hakkını vermeye çalışacağımızdan şüpheniz olmasın.

Özel imarımızın alınmasında emeği geçen başta sayın Valimiz Ekrem CANALP olmak üzere Milletvekilimiz Ferhat NASIROĞLU ve Kurum Müdürlerimize yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı sunarız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!