Batman girişine yapılacak 7 km duble yol için ilk kazma vuruldu

featured

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu kent girişinde bulunan tek şeritten duble yola dönüştürülecek 7 kilometrelik yol için ilk kaz yerinde inceledi.

Batman Diyarbakır istikametinde bulunan ve tek şeritli olan 7 kilometrelik kara yolunun duble yola dönüştürülmesi için ilk kazma vuruldu.

Çalışma öncesi Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 9. Bölge Müdürü Savaş Bayındır ile birlikte şantiyede ve sahada incelemelerde bulundu.

Projenin detayları ile ilgili Bayındır’dan bilgi alan Nasıroğlu, tek şeritli yolun duble yola dönüştürülmesinden sonra yaşanan trafik sıkışıklığının giderileceğini ve trafikte rahatlama olacağını söyledi.

Yol üstünde ikinci bir köprü ve 4 kavşağın da yapılacağını kaydeden Nasıroğlu, yol medeniyettir anlayışıyla Batman’ın giriş yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba göstereceklerini sözlerine ekledi.

Nasıroğlu, ” Bizim için son derece önemli olan Batman Diyarbakır karayolunu duble yol yapmak için ilk adımı attık. Bu konuyu daha önce Ulaştırma Bakanımız sayın Abdülkadir Uraloğlu ve Karayolları Genel Müdürümü ile görüşmüştüm. Bu görüşmelerin neticesinin faydaya dönüştüğünü görmek beni son derece mutlu etti. Bir işi başlatmak önemli, başlattık mı o iş bitiririz. Yol bizim işimiz.  Verdiğimiz sözlerin takipçisiyiz. Batman’ın kangren olmuş yaralarına merhem süreceğiz.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!