Batman Üniversitesi’nden 60 Yaş Üstü Bireylere Eğitim İmkânı

featured

60 yaş üstü bireylere üniversite eğitimi vermeyi amaçlayan “60 + Tazelenme Üniversitesi” projesine Batman Üniversitesi de dâhil oldu.  Aktif ve sağlıklı yaşlanma perspektifi kapsamında yaşlıların toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak ve üniversite bünyesinde eğitim almaları için geliştirilen Tazelenme Üniversitesi iş birliği protokolü Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalandı.

Protokolü; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yasin AKAR’a vekaleten Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Mehtap BİNGÜL ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris DEMİR’e vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat CEBE imzaladı.

İmza töreninde, Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk ERTUĞRUL, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şube Müdürü Bülent KARAKUŞ, İl Müdürü Mehmet Zeki ERYARSOY, Batman Üniversitesi adına proje sorumlusu öğretim elemanı Öğr. Gör. Ebru NOYAN ve Batman Üniversitesi yetkilileri hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Mehtap BİNGÜL, imzalanan protokol hakkındaki konuşmasında; “Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Tazelenme Üniversitesi protokolünü imzalayan ilk üniversite olduğu için Batman Üniversitesine teşekkür ederiz. Duyarlı ve insan odaklı çalışan bir Üniversite ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hayat boyu öğrenme kapsamında, sağlıklı ve aktif yaşlanma konularında Bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekten profesyonel bir ekiple çalışıyoruz ve akademisyenlerle yol almanın daha verimli olacağına inanıyoruz. Bu nedenle Batman Üniversitesine ayrıca teşekkür ederim. Tazelenme Üniversitesi protokolü kapsamında, Bakanlık olarak sorunlara yerelden başlamanın daha verimli olacağına inanıyoruz. Üniversiteleri, yerel yönetimleri, STK’ları ve Bakanlığımızı bu projede masanın birer ayağı olarak görüyoruz. Üniversitelerimizin akademisyenleri öncülüğünde sosyal yaralara çare bulacak çalışmaların gerçekleştirileceğine inanıyoruz. Projemizi Türkiye geneline yaygınlaştırmak ve yaşlılarımızın huzurevine gitmeden önce kendi ortamlarında refah içinde yaşamalarını sağlamak istiyoruz. Bu anlamda Batman Üniversitesine verdiği destekten ötürü tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!