Batman Üniversitesinin Szczecin Üniversitesi ile Olan İş Birliği Büyüyor

featured

Yükseköğrenimde ulusal ve uluslararası platformlarda kurduğu iş birliklerini büyüten ve geliştiren Batman Üniversitesi, Polonya’da bulunan Szczecin Üniversitesi ile iş ortaklığına imza attı.

7 Temmuz 2023 tarihinde Polonya’nın Szczecin şehrinde bulunan üniversiteyi ziyaret eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, iki üniversite arasında yapılacak ortak çalışmalar ve iş birlikleri için görüşmeler sağladı. Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Kültürel Araştırmalar, Hukuk ve İlahiyat başta olmak üzere disiplinlerarası pek çok alanda fikir alışverişinde bulunulan görüşme kapsamında,  gerçekleştirilmesi planlanan projeler için adımlar atıldı.

Rektör Demir: “İki Kurum Arasındaki Ortaklık, Gençlerimizin Geleceğine Yapılan Bir Yatırım”

Uluslararası çoklu iş birliği ağlarını günden güne geliştirdiklerini belirten Rektör Demir, “Üniversitemizde yapılacak proje ve çalışmalarda ikili protokol ve ilişkilere önem veriyoruz. Protokoller sayesinde üniversitemize ve öğrencilerimize yurtdışı kapılarını açarak, yeni fırsatlar yaratmak ve gelişimlerine katkı sunmak amacındayız. Önümüzdeki süreçlerde başka ülke üniversiteleriyle gerçekleştirilmesini planladığımız pek çok çalışma bulunuyor.  Halihazırda yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Necmettin Sezgin ile birlikte etkin işbirlikleri geliştirdik. Biyoloji, fizik, matematik ve edebiyat-dilbilim alanlarında çalışmalar için iki üniversite için fikir alışverişinde bulunduk. İki kurum arasındaki ortaklığı üst seviyeye taşıyarak gençlerimizin geleceğine yatırım yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!