Batman Valiliği dolandırıcılara karşı uyardı

featured

Batman Valiliği kendisini kurum görevlisi gibi tanıtıp yardım, bağış gibi isteklerde bulunan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

 

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Son zamanlarda ilimizden veya başka illerden art niyetli kişilerin kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp Kurban bağışı vb. yardım adı altında dolandırmak maksadıyla vatandaşlarımızdan nakdi yardım talep ettiği tespit edilmiştir.

Valiliğimizin veya kamu kurumlarımızın vatandaşlarımızdan herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir usulü bulunmamaktadır. Mevzuat çerçevesinde yapılması gereken yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilgili kurumlar tarafından usulüne uygun yapılmaktadır.

Bu itibarla; Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Acil Çağrı Merkezinin (112) numaralı hattına veya en yakın güvenlik birimlerine ihbarda bulunması rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!