Batman Valisi: Taziyeevlerinde türkiye genelinde bir ilki gerçekleştiriyoruz

featured

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in katılımıyla 4’üncü Mahalle Buluşması Çamlıca Mahallesi Ehmedêxanî Taziyeevi’nde gerçekleşti.

Çamlıca Mahallesi Muhtarı Selahattin Yıldız ve mahalle sakinlerinin de yoğun ilgi gösterdiği buluşmada; Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürleri ve kurum müdürleri de hazır bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, Batman Belediyesi tarafından mahalle genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

AYKOME ile Altyapı Çalışmaları Daha Düzenli Olacak

Mahalle Buluşması’nda konuşan Vali Canalp, Batman Belediyesi olarak büyükşehir olmayan 51 vilayette ilk defa hayata geçecek proje olan AYKOME (Altyapı ve Koordinasyon Merkezi) çalışmasına Çamlıca Mahallesi’nde start verildiğini söyledi.

Altyapı çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütülmesi için kurulan AYKOME hakkında bilgi veren Vali Canalp, Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, Türk Telekom, DEDAŞ ve SİBADAŞ çalışmalarında kurumlar arası iletişimin güçlendirilmesi ve yürütülen faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesinde AYKOME’nin önemine vurgu yaptı.

Taziyeevlerinde Türkiye Genelinde Bir İlki Gerçekleştiriyoruz

Soru cevap şeklinde devam eden Mahalle Buluşmaları’nda bir vatandaşın taziyeevleri ile ilgili sorusu üzerine yanıt veren Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp, taziye sahiplerine ek külfet gelmemesi için başlatılan projenin Türkiye genelinde bir ilk olduğunu ifade etti.

Batman’da bulunan tüm taziyeevlerinin 3 gün boyunca çay, şeker, su, elektrik, ısınma ve soğutma, yemek ve temizlik hizmet giderlerini karşıladıklarını ifade eden Canalp: “Yaklaşık bin 400 belediye içerisinde 3 gün boyunca vatandaşımızın her türlü ihtiyacını dört dörtlük bir şekilde karşılayacak tek bir belediye var, o da Batman Belediyesi’dir. Batman Belediyesi dışında bu şekilde Türkiye’de her bir taziye için hizmet verecek başka bir belediye yok ve bu gerçekten de önemli bir nimet. Külfeti de var, maliyeti de var ama biz memnuniyetle vatandaşımız için bu maliyeti karşılamaya devam edeceğiz. İnşallah bu hizmeti sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Batman Belediyesi’nin Çamlıca Mahallesi’nde gerçekleştirdiği imar çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Vali Canalp, Kurban Bayramı’ndan sonra ise üstyapı çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

Mahalle Buluşmalarında mahalle sakinleri; sağlık ocağı, yeşil alan, spor alanı, ulaşım hizmeti, aydınlatma, güvenlik kamera sistemi, internet altyapısının güçlendirilmesi, tandır evi gibi taleplerde bulundu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!