Batman ve çevresinde buğday hasadı bitti, anız yangınları başladı

featured

Tüm uyarılara rağmen Batman’da her yıl yaşanan anız yangınları bu yıl daha da erken başladı.

Geçen yıl yapılan bir toplantıda Batman Valisi Ekrem Canalp, anız yangınlarıyla mücadelede cezai müeyyidelerin en üst sınırdan uygulanacağını açıklamasına rağmen değişen bir şey olmadı.

Batman’da çiftçiler, binlerce dönüm arazideki anızları yakmaya başladı. Anız yakımı Batman’da zaten havası en kirli iller arasındayken, bu hava kirliliğini kritik seviyeye çıkarıyor.

Her yıl Batman ve ilçeleriyle Diyarbakır’ın Silvan ve Bismil ovalarında buğday hasadının ardından başlayan anız yangınları artık klasikleşmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl yapılan toplantıda anız yakılmasını önlemek, doğal dengeyi korumak ve arazilerde bulunan enerji ve haberleşme iletim hatlarının zarar görmesini engellemek amacıyla Batman ile Diyarbakır’ın Bismil ve Silvan ilçelerinde anız yangınlarıyla mücadele çalışmaları masaya yatırılmıştı.

Vali Canalp, “Vatandaşlarımız anız yangınına karşı duyarlı ve dikkatli olmalı. Anız yangınları ile mücadelede cezai müeyyidelerin en üst sınırda uygulanacağını ifade etmek istiyorum.” demişti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!