Batman ve Siirt Barolarının Beşiri cezaevi önünde yapmak istedikleri açıklama engellendi

featured

Batman ve Siirt Barolarının Beşiri Cezaevi önünde meslektaşlarının yaşadığı sorunları dile getirmek amacı ile yapmak istedikleri açıklama engellendi.

Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda meslektaşlarının dedektörle arama başta olmak üzere yaşadığı sorunlar konusunda Siirt Barosu’yla ortak açıklama yapmak üzere Beşiri Ceza İnfaz Kurumları’na giden Batman Barosu başkanı Av. Erkan Şenses ile yönetim kurulu üyeleri, Beşiri girişinde Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin ve Siirt Barosu üyeleri ile bir araya gelerek Beşiri Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’na geçmek istedi ancak polis tarafından önleri kesilerek Batman Valiliğinin eylem ve etkinlik yasağı kararı gerekçe gösterilerek açıklamaya izin verilmedi.

Basın açıklamasına izin verilmeyeceğinin bildirilmesi üzerine Batman Baro başkanı Av. Erkan Şenses ve Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin polis barikatının önünde basın açıklamasında bulundu. Baro başkanları yasaklama ve engellemeyi kınayarak meslektaşlarımızın cezaevinde yaşadığı dedektörle aranma sorunu başta olmak üzere sorunlarının çözümü noktasında girişimlere devam edeceklerini vurguladı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!