Batman’a 100 konut daha ilave edildi

featured

AK Parti Batman İl Başkanı  Akif Gür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği  ve temelinin geçen günlerde atıldığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili  değerlendirmelerde bulundu.
Batman'a 100 konut daha ilave edildi

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan tarafından açıklanan ve başvuruları devam eden sosyal konut projesinin  vatandaşlarda heyecan yarattığını söyleyen Gür, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına yönelik yatırımlara devam ettiklerini ifade etti.   AK Parti hükümetleri olarak herkesin ev sahibi olabilmesi için son 20 yılda 1 milyonun üzerinde toplu konut yapıldığını anımsattı .

GÜR “SASON’UDA KONUT PROJESİ KAPSAMINA ALDIK”

İl Başkanı Gür, Ankara’da yaptığı temaslar neticesinde 100 konut müjdesi aldıklarını ve 100 konutu Sason’a yapacaklarını belirterek Batman’a toplamda 1850 konutun yapılacağının müjdesini verdi.

Gür, “Türkiye’de “İlk Evim”  projesi kapsamında ilk olarak 250 bin sosyal konut yapılacak. Bu rakamlardan Batman’a bin 750 kontenjan verilmişti ama girişimlerimiz sonucu Sason’a da 100 konut yaparak sayıyı 1850 konuta çıkardık. Batman merkeze 1030, Kozluk’a 300, Hasankeyf’e 200, Gercüş’e 100 ve Beşiri’ye 120 konut ve Sason’a 100 konut yapılacak.Şuana kadar ilimiz de 5 bin 444 konut yapılarak hak sahiplerine teslim edildi. 968 konutun inşaatının devam ediyor. Buna  ilaveten Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 1850 konutu da Batman’a kazandıracağız.” Dedi.

Yapılacak konutların Batman halkına hayırlı olmasını dileyen Gür, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!