Batman’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi

featured
15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında Batman’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.
İlk olarak Necat Nasıroğlu külliyesi camiinde  Mevlidi Şerif programı düzenlendi. Programda Kur’an-ı Kerim ve mevlit okundu. Daha sonra Batman Üniversitesi tarafından Atatürk Parkı’nda düzenlenen 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 
Batman'da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında  Atatürk parkında düzenlenen programda Batman Valisi Ekrem Canalp’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla devam etti.
Konuşmasında Türkiye’nin; jeopolitik olarak çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Canalp, “Kıtaların kesişim noktasında bulunan Ülkemiz, aynı zamanda uluslar arası  politikalarının da fay hatlarının geçtiği bir coğrafyada yer alıyor. Böyle bir ülkede yaşamak da yüksek bir bedel gerektiriyor. Bunlardan bir tanesi bundan 7 yıl önce 15 Temmuz’da yaşanan darbe teşebbüsü idi. Ordumuzun içerisine sızmış olan hain bir örgüt, bir darbe teşebbüsünde bulundu. Baktığınız zaman bu, sadece size darbe teşebbüsü gibi gelmesin. Çünkü bu darbe teşebbüsü; Türkiye üzerinde oynan oyunların sadece bir başlangıcıydı. Daha büyüğü Türkiye’de bir iç karışıklık ortaya çıkartma ve mümkün olduğunca Türkiye’den bir Suriye, bir Irak ve bir Libya ortaya çıkarabilmekti, asıl amacı buydu bu darbe teşebbüsünün. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve liderliğinde milletimiz, engin ferasetini bir kez daha gösterdi. Batman örneğinde olduğu gibi memleketimizin 81 vilayetinde milletimiz caddeler ve meydanlara koştu. O gece dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bir destana imza attı. O gece bizler şunu gördük ki, içinde iman dolu bir göğüsün olduğu bir vücut, o vücudun eti ve kemiği demirden ve çelikten de daha serttir. Ve yine biz o gece şunu gördük ki, imanlı bir göğüsten çıkan bir haykırış, mermiden de daha hızlıdır. Allaha şükürler olsun imanlı göğüslerden yükselen ateşin, o gece tankları, helikopterleri ve silahların namlularını da erittiğini hepimiz gördük ve yaşadık” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!