Batman’da aldıkları petrolü Diyarbakır’a götürürken su ile değiştirdiler

featured

Batman’da TPAO ait ortak petrol tankından yükledikleri ham petrolü Diyarbakır’daki üretim tesisine götüren M.A D. ile arkadaşı B. B.’nindorselerindeki ham petrolü su ile değiştirdikleri tespit edildi. Araçlardaki GPS ve numune testinde petrol hırsızlığı yaptıkları belirlenen iki kişi gözaltına alındı

Batman’da Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tankından yükledikleri ham petrolü, Diyarbakır’daki üretim tesisine götürmek için görevlendirilen ve Bismil ilçesinde akaryakıt istasyonuna girdikleri GPS ile tespit edilen sürücü ve yanındaki kişi, getirdikleri ürün su çıkınca gözaltına alındı.

Batman’da 2 gün önce TPAO’ya ait ortak petrol tankından aldıkları ham petrolü Diyarbakır’daki üretim tesisine tankerle götüren yüklenici firmanın sürücüsü M.A.D. ve yanındaki B.B.’nin GPS ile yapılan takibinde Bismil ilçesi Köseli Mahallesi yakınındaki bir akaryakıt istasyonuna girdikleri tespit edildi.

Bunun üzerine durum jandarmaya bildirildi. GPS ile yapılan takipte şüpheliler burada bir süre durduktan sonra Diyarbakır’daki üretim tesisine gitti. Tesiste jandarma ekipleri hazır beklerken, tankerdeki ürünün yapılan kontrolünde su olduğu ortaya çıktı.

İki şüpheli jandarma tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ederken, akaryakıt istasyonu hakkında da işlem başlatıldı

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!