Batman’da anız yakan 32 kişiye 674 bin lira para cezası!

featured

Batman Valisi Ekrem Canalp, 2024 yılının son 6 ayı Batman’da gerçekleştirilen asayiş faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi.

Bu ay anız yakan 32 kişiyi tespit ettiklerini dile getiren Vali Canalp, bu şahıslara 674 bin lira idari para cezası kestiklerini aktarırken

Bu ay içerisinde anız yakan 32 kişiyi tespit ettiklerini dile getiren Canalp, bu şahıslara 674 bin lira idari para cezası kestiklerini aktardı. Anız yakan çiftçileri ayrıca 5 yıl süreyle tarımsal desteklerden de men ettiklerini ifade etti.

Canalp, “Batman’da ve Türkiye’nin değişik vilayetlerinde anız yangını genel bir problemdir ve yıllardan beri devam ediyor. Artık bizim gündemimizden bu anız yangını işini bitirmemiz gerekiyor. Anız yakmamamız gerekiyor. Yakılan her anız ya bir orman yangınına başlangıçtır ya da şehirlere ve köylere sirayet edecek bir yangın demektir. Yakılan her anız aynı zamanda toprağın üzerindeki canlı metabolizmalarında hayatiyetini sona erdiren ve toprağında bereketini sonlandıran bir faaliyettir. Bundan vaz geçmeniz gerekiyor. Bütün çiftçilerimizi bir kez daha uyarmak istiyorum anız yangınlarını bitirin.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!