Batman’da AR – GE merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

featured

Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren All Alçı AR-GE Merkezi’nin açılışı amacıyla düzenlenen törene Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zekeriya Kaya, Vali Ekrem Canalp, AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve AK Parti Adıyaman Milletvekili İshak Şan katıldı.

Bakan Şimşek açılış töreninde yaptığı konuşmada önemli bir teknoloji üssünün, bir AR-GE merkezinin açılışı vesilesiyle bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Batman’da 1991’de OSB’nin kurulduğunu kaydeden Şimşek, “2002 yılına kadar yani AK Parti hükümetlerine kadar bir fabrika burada kurulu ve faal. O da bir un fabrikası. Bugün, 500 yatırımcımız sırada yer bekliyor. 128 faal fabrikamız var. 12 binin üzerinde her gün üreten. Bu üretim üssü sayesinde evine AŞ götüren kardeşimiz var. 12 bin önemli bir rakam. OSB’yi biz büyüttük. 1000 dönümle başlayan OSB süreci bugün 3 bin 800 bin dönüme yakın bir alanda 128 faal fabrika.” ifadelerini kullandı.

En önemli önceliklerinin Batmanlı hemşerilerine iş, AŞ ise OSB’yi tekrar kat kat büyütmeleri gerektiğini aktaran Şimşek, 2002 sonrasında neredeyse dörde katladıysa tekrar dörde katlamaları gerektiğini belirtti.
Batman’da teknoloji, küresel katma değer üreteceğiz. Katma değer zincirinde ülkemizin yukarılara çıkmasında Batman katkıda bulunacak. Bu çok önemli, bugün bu alanda bir AR-GE merkezi var. Ben inanıyorum ki diğer girişimcilerimize örnek olacak.” ifadelerini kullanan Şimşek, merkezin hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise konuşmasında şunları söyledi:

“Batman’da çok ortaklı yatırım projesini hayal ederken böyle bir alçı projemiz gündeme geldi. Çok değerli Batmanlı iş insanlarını davet ettik. Dedik ki gelin beraber Batman’da uzun yıllar hizmet edecek, istihdam yaratacak ve ihracat yapabileceğimiz bir proje gerçekleştirelim. Bu proje istikrarlı olsun, uzun vadeli olsun dedik. Bizim 2003 yılında hayalini kurduğumuz proje bugün beş yüz kişiye istihdam yaratıyor. Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan bir fabrika, bir tesis haline geldi. O sıcaklık ve ortaklık ruhu hiçbir zaman da kaybolmadı. Ben Batman’ın bir fabrika, bir tesisi haline geldi. Bugün hayata geçirdiğimiz projenin taçlandırılmasıyla ilgili güzel bir AR GE merkezi açılışı yapıyoruz. Bu da beni son derece mutlu ediyor. Bizim artık katma değeri yüksek kendi ürünlerimizin ve düşüncelerimizin hayata geçirilmesi ve bunun kendi markamız ve patentimiz olarak piyasaya sürülmesi ile ilgili bir AR GE merkezimizin olması ve bölgenin ilk AR GE merkezi olması beni son derece mutlu ediyor”

Tören sonrası Bakan Şimşek ve Milletvekili Nasıroğlu, AK Parti Batman İl Başkanlığı ve Batman Valiliğini ziyaret etti.

Batman’ın ilk 5 yıldızlı oteli konumunda olan Ramada otelin açılışına da katılan Şimşek ve Nasıroğlu daha sonra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanlarıyla ile bir araya geldi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!