Batman’da binler 1 Mayıs İşçi bayramını kutladı

featured

Batman’da 1 Mayıs binlerce emekçinin katılımıyla 8 Mart Kadın Parkı’nda kutlandı.

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolaysıyla Batman’da düzenlenecek miting öncesi Milli Eğitim Vakfı İlkokulu önünde toplanan emekçiler, kortej halinde 8 Mart Kadın Parkı’na giriş yaptı.

1 Mayıs mitingine, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüsü İbrahim Akın ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Batman Emek ve Demokrasi Platformu, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Uca, Mehmet Rüştü Tiryaki, TJA, Barış Anneleri Meclisi yöneticileri ve binlerce emekçi katıldı.

Mitingde açılış konuşmasını Tertip Komitesi adına Petrol İş Sendikası Batman Şubesi Başkanı Veysel Kartal yaptı. Kartal, “Depremdeki kayıplara neden olanlar bilsin ki, bu halka hesap verecekler. Kapitalizmin yarattığı bu yıkımda kimin payı varsa bu halkın vicdanında ve hukuk önünde hesap verecek. Selam olsun baskılara, gözaltılara, zulme karşı direnenlere” dedi.

Batman'da binler 1 Mayıs İşçi bayramını kutladıCoşku ve katılımın yoğun olduğu mitingde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, “Halkların mücadelesiyle AKP-MHP faşist iktidarını yeneceğiz. Edip Solmaz’ın bize miras bıraktığı mücadeleyi sürdürüyoruz. Bu iktidar, emek, doğa düşmanı. 12 bin yıllık Hasankeyf’i kendi çıkarları için betona gömdüler. Tarihimizi, geleceğimiz betona gömenleri biz de 14 Mayıs’ta betona gömeceğiz ve onları göndereceğiz” dedi.
1 Mayıs mitingi, Kolektîfa Rîtmên Azad ve Agit Işık’ın söylediği şarkıların ardından sona erdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!