Batman’da büyük konferans öncesi halk buluşması

featured

 

Yeşil Sol Parti ve HDP Batman İl Örgütü, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Ankara’da gerçekleştirecekleri büyük konferans öncesi halk buluşması gerçekleştirdi.

“İsyanımızla örgütleniyor, özgürlüğümüzü savunuyoruz” şiarıyla gerçekleştirilen toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Özgür Kadın Hareketi (TJA), Barış Anneleri, Yeşil Sol Parti Milletvekilli Zeynep Oduncu, görevden alınarak yerlerine kayyım atanan Belediyesi Eşbaşkanları Songül Korkmaz ile Mehmet Demir, MEBYA-DER, Emek ve Demokrasi Platformu, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) ve çok sayıda yurttaş katıldı.

DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, 3 ay önce başlattıkları buluşmalarda özeleştiri temelinde bir yaklaşım içinde olduklarını belirterek, bu buluşmalarda çıkan sonuçların mücadele ağını oluşturduğunu söyledi.

Büyük konferans öncesi de halk toplantıları başlattıklarını kaydeden Bayındır, “Büyük bir inanç ve örgütlü bir mücadele ile yola çıkarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkın görüşleri, halkın katılımı önceliğimizdir. Özgürlük mücadelesine öncülük eden partiler gelen eleştirileri dikkate alarak mücadelesini büyütmeli. Eleştiri ve öneriler çerçevesinde hareket etmeli. Bugün Kürt halkının özgürlüğü ezilmiş, baskı altında olan tüm halkların özgürlüğüdür.  Kürt halkına çok yönlü bir saldırı durumu var” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!