Batman’da düzenlenen Tenis Şampiyonası başladı

featured

Doğu ve Güneydoğu 18 yaşı altı Tenis takım şampiyonası Batman TPAO Tenis kortlarında başladı.

Dördü açık, ikisi kapalı olmak üzere 6 farklı tenis sahasında oynanmaya başlanan müsabakalar 16 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek. 18 ilden 36 takım kız ve erkek takımı katılım sağlıyor.

Batman'da düzenlenen Tenis Şampiyonası başladı

AÇILIŞI ÖZPERK YAPTI

Tenis Şampiyonasının açılış seremonisinde hazır bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bütün takımlara başarılar diledi. İl Müdürü Özperk; “18 ilden 36 takımımız Petrol şehrimize hoş gelmiş. Bir hafta boyunca sizleri misafir edeceğiz. Ekimiz gerekli bütün alt yapı ve hazırlıkları yaptı. Bunun dışında imkânlarımız ölçüsünde bir isteğiniz olursa her zaman hazırız. Amacımız turnuvalarla iller arasındaki kaynaşmayı ve dayanışmayı sağlamaktır. Bugün burada ilimizin yanı sıra Hakkâri, Ağrı, Adıyaman, Ardahan, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Malatya, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Van, Tunceli ve Bingöl’den 18 erkek ve 18 kız takımımızı ağırlıyoruz. Yurtlarımızı hizmetlerine sunduk. Bir hafta boyunca hem turnuva yapılacak, hemde ilimizin güzellikleri ile sporcularımız tanışmış olacak. Bütün takımlara başarılar diliyorum. Şampiyonada ilk ikiye giren kız ve erkek takımları illerini Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanacaklar.” diye konuştu.

Turnuvayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri dışında, Batman Belediyesi, TPAO Bölge Müdürlüğü ve Tenis Federasyonu işbirliği içinde gerçekleştiriyor. Tenis açılış programında Batman Belediyesi ile Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, Tenis İl Temsilcisi Mehmet Özer ve Federasyon yetkilileri hazır bulundu.

 

 

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!