Batman’da hentbol sporuna her geçen gün ilgi artıyor

featured

Batman Belediyesi, okullarda yaptığı sporcu taramalarında ilkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerini sporcu olarak eğitiyor.

Son zamanlarda basketbol, voleybol, badminton sporlarının yanı sıra genç kızların gözde sporu haline gelen; dayanıklılık, kuvvet, güç, sprint, çeviklik ve denge gibi birçok özellikleri içinde barındıran Hentbol’a ilgi her geçen gün artıyor.

Daha önce bir elin parmak sayısını geçmeyen ve bugün aktif olarak 300’ün üzerinde hentbol sporcusuna ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Spor İşleri Müdürü ve 1955 Batman Belediyespor Kulüp Başkanı Burak Eren, kızlara verilen eğitimlerin karşılığını başarıyla aldıklarını söyledi ve ekledi: “Türkiye Hentbol Federasyonu’ndan bir grup temsilci ilimize gelip Milli Takım Kampı için sporcu arayışına girecek.”

Milli Takım kampına dahil olan gençlerin resmi kurumlarda rahatlıkla işe girebilmesinin önünün açıldığını ifade eden Eren: “Kulübümüzde deneyimli teknik hocalarımız Bilal Taşkıran, İhsan Adak ve Fırat Okan nezaretinde altyapıda eğittiğimiz gençlerimizi farklı kulüplere transfer ediyoruz. Milli Takım kampına giden ve oradan da farklı illerimizde antrenör olarak çalışan gençlerimiz iş sahibi olabiliyor. Spor okulları arasında tercih edilen BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu)’dan mezun olan gençlerimiz verdiğimiz eğitimlerle ekstra puan alarak yaşamlarını idame etmeleri daha da kolaylaşıyor” dedi.

Genç kızların hentbol takımına yoğun bir ilgi duyduğunu hatırlatan 1955 Batman Belediyespor Kulüp Başkanı Burak Eren: “Kızlarımız haftanın tamamında eğitimler alıyor. Şu anda Türkiye’nin en iyi 8 takımı arasında yer alıyoruz. Hiçbir rakibimiz bizimle karşılaşmak istemiyor. Ayrıca Türkiye’nin en çok gol atan takımı arasındayız. Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Hentbol 2. liginde de top koşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!