Batman’da ihracat şampiyonları ödül töreni

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Valisi Ekrem Canalp, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği ( DAİB) tarafından İlimizde düzenlenen İhracat Şampiyonları Ödül Töreni programı katıldı.

Programda; DAİB tarafından Batman’da 2022’de yaptıkları ihracatla ülke ekonomisine katkıda bulunan ilk 10 firmaya plaket verildi.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver ve Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ile Vali Ekrem Canalp’in açılış konuşmalarının ardından program ödül töreniyle devam etti.

Konuşmasında “Biz bu kenti işsiz gençleriyle değil, dışarıdan işçi getiren bir şehir haline getireceğiz” diyen Nasıroğlu;  “Bu adımları atıyoruz. Yeni OSB’leri kurabilmek için alt yapıyı hazırlayıp gerekli izinleri aldık. Biz boş konuşmuyoruz. Bir şey söylediğimizde bunu eyleme geçirmek için adım atarız. Biz bir ve beraber olursak, bu topluma ve şehrimize sahip çıkarsak, kendimize inanırsak bu kent mega kent olur. Bu kent büyükşehir olur. Bu kent Türkiye Yüzyılı’nda yıldızı parlayan bir şehir olur” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Vali Canalp, Türkiye ekonomisine 20’şer yıllık periyotlarla geriye doğru baktığımız zaman,  döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı kimi zaman ithalat endeksli kimi zaman da ihracatın endeksli olduğunu belirterek,  “İçinde bulunduğumuz dönem Türkiye’de ekonomik olarak ihracattın avantajlı olduğu 20 yıllık bir periyotta girmiş durumdayız. Bu periyotlar bize neyi söylüyor? Dövizdeki dalgalanmalar karşısında yapacağımız konumumuzu iyi belirleyebilmek ve üretim kapasitemizi artırmaktan geçer. Ülke olarak ya da Batman olarak döviz dalgalanmaları karşısında bizim çıkış noktamız ne olabilir? Bizim çıkış noktamız üretim kapasitemizi artırmaktan geçiyor. Döviz kurundaki dalgalanmalardan ve uluslar arası avantajlı konumlardan kaynaklanan her şeyi maksimum düzeyde ülke ekonomisine sağlıyor olabiliriz” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!