Batman’da kentsel dönüşüm alanı yeşil alana dönüştürülüyor

featured

Batman Belediyesi, İluh Mahallesi’nde gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşümün ardından oluşan boş araziyi yeşil alan olarak değerlendiriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, daha önce yıkılan sakatatçılar çarşısı yanında bulunan boş araziyi parka dönüştürmek için çalışmalara başladı.

Mahalle Buluşmalarında mahalle sakinleri ve mahalle muhtarlarının talebi üzerine park yapılması istenen alanlar Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in talimatıyla parka dönüştürülüyor.

Batman Belediyesi, yıl içerisinde kentin farklı noktalarında yeni park yapılması için çalışmalara başlarken; Karşıyaka Mahallesi’nde İluh Parkı 8 bin metrekare, Çay Mahallesi’nde 2 bin 105 metrekare, Körük Mahallesi’nde 9 bin 31 metrekare ve Gültepe Mahallesi’nde de 773 metrekare olmak üzere toplamda yaklaşık 20 bin metrekarelik alan park olacak. Batman Belediyesi ayrıca bu projeler dışında park yapım çalışmalarına devam edecek.

Yapılan fizibilite çalışmalarının ardından yeni yapılacak park alanları üzerine; peyzaj, ağaçlandırma, oyun grupları ve oturma banklarıyla süslenip vatandaşların kullanımına hazır hale getirilecek.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!