Batman’da Kentsel Dönüşüm Çalıştayı gerçekleştirildi

featured

Batman’da inşaat ve gayrimenkul sektörü açısından kentsel dönüşüm uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm ile ilgili yapılacak çalışmaların ele alındığı çalıştay, Vali Ekrem Canalp başkanlığında tüm bileşenlerin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

“Şehir İçin Gelecek” temalı Kentsel Dönüşüm Çalıştayının ilk oturumunda Batman Valisi Ekrem Canalp, yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Kentsel Dönüşümün herkes tarafından farklı algılandığı, tanımının yapılmasının güç olduğu ancak sonunda halk arasındaki söyleminin benimsenerek bu şekilde anılmaya başlandığını ifade ederek, kentsel dönüşümün önemine dikkati çekti Canalp,  “günümüzde kentler, ekonomik sebepler, sosyal gelişimdeki yetersizlik, aşırı nüfus yığılmaları, yanlış yer seçimi ve doğal afetler gibi nedenlerden dolayı yenileme, dönüşüm ve iyileştirmeye yönelik proje ve uygulamalara ihtiyaç duymaktadır. Batman Belediyesi olarak kentlerin sorunlu alanlarını yenileme noktasında sadece mekânsal bir dönüşüm değil aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişimin sağlanmasını da hedeflemekteyiz.’’ Dedi.

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi organizasyonunda düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çalıştayında, kentsel dönüşümün önündeki engelleri aşmak adına oluşturulan model üzerinde paydaşlar tarafından yapılan analizlerden sonra, konunun uzmanlarıyla bir araya gelerek detaylı bir çalışma yapmak üzere, konuya ilgisi olan tüm paydaşların da davet edilerek 14 Ağustos 2023 Pazartesi günü saat 10.00’da çalıştayın ikinci oturumunun yapılmasına karar verildi.

Çalıştaya; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Batman Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü, Batman Belediyesi İmar Müdürü, Batman Müteahhitler Birliği ve İlimizdeki inşaat müteahhitleri katıldı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!