Batman’da kitaba erişim kolaylaştırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Valisi Ekrem Canalp, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Batman merkez okullarına verilmek üzere alınan 43 bin adet kitap için düzenlenen dağıtım törenine katılarak, Batman’da kitaba erişimin kolaylaştırıldığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Okuma Noktasında düzenlenen törene katılan Vali Canalp, okuma noktasında incelemelerde bulunarak, kitap okuyan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Daha sonra kitap okuma noktası toplantı salonunda düzenlenen törene katılan Canalp, “Batman’da öğrencilerimizin istifadesine sunmuş olduğumuz kitap sayısı; Batman Belediyesi olarak milli eğitimin okulları için, okullardaki kütüphaneler için hibe etmiş olduğumuz kitabın sayısı  673 bin 436 adet, İl Özel İdaresi kaynaklarından da 244 bin 626 kitap ve Milli Eğitim Bakanlığımızdan da temin etmiş olduğumuz  25 bin  kitap,  bu şekilde değişik kaynaklardan elde etmiş olduğumuz kitapların toplam sayısı 1 milyon 65 bin 963. Bunlar sadece kitap olanlar, bunların içerisinde üniversite öğrencilerimize vermiş olduğumuz hazırlık kitapları hariçtir. Bu şekilde kütüphane kitabı olarak hazırlamış olduğumuz ve okullarımıza teslim ettiğimiz rakamlardır bunlar” dedi.

Vali Canalp; “Bunun anlamı şu; bizim köydeki okulumuzda da bir kütüphane var. Köy okulundaki öğrencilerimiz de kendi ilkokulunda istediği zaman kendi düzeyine uygun kitapların her birine erişebiliyor. Şehirdeki evladınız da Kendi okulunda kendi düzeyine uygun ne kadar kitap varsa istediği noktada erişebiliyor. Bunun en bariz anlatımı kitaba erişim Batman’da kolaylaştırılmıştır. Biz, kütüphanecilikte Batman modeli dedik, dünyadaki Seattle modelini biz aldık Türkiye’de Batman modeli olarak uygulamaya koyuyoruz. Yani merkezde büyük bir kütüphane ve merkezin etrafındaki bu kütüphaneyi destekleyecek mahiyette insanların kolaylıkla kitaba ve kütüphaneye ulaşabilecekleri bir model.  Merkez ve çeper, çevresiyle beraber böylesi bir model dünyadaki seattle modelin şuandaki Türkiye’deki uygulama noktası Batman’dır. Batman’da uyguluyoruz.  Sadece bunu il merkezinde değil, ilçelerimizde de uyguluyoruz. Her bir ilçemizde de kapsamlı ve kapasitesi yüksek hem kütüphane hem de gençlik merkezi gibi hizmet verecek olan kapsamlı kütüphanelerimiz var. Bu da neyi sağlıyor?  Bu da kitaba erişimi kolaylaştırıyor” diye konuştu.

 

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!