Batman’da Mahalle Buluşmaları’nın altıncısı Gap Mahallesi’nde gerçekleşti

featured

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in, “Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm” mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nın altıncısı Gap Mahallesi’nde gerçekleşti.

Gap Mahallesi M. Şirin Çelik Taziyeevi’nde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmasına Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Mehmet Çelik katıldı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, üstyapı, imar, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi konularla ilgili olarak mahalle sakinlerinden gelen taleplerin çözüme kavuşturulması için ilgili birim amirlerine talimat verdi.

Vatandaşların herhangi bir konuda sorun, talep ve önerilerini dile getirdiği Mahalle Buluşması öncesinde konuşan Vali Canalp: “Mahalle Buluşmalarımızda bir tarafta muhtarlarımız, bir tarafta vatandaşlarımız, mahalleleriyle ilgili; istek, beklenti, dilek ve temennilerinin yanı sıra varsa şikâyetleri gibi birçok konuyu bizlerle paylaşma imkânı buluyorlar. Bütün devlet burada, yani bütün il müdürlerimiz burada, bölge müdürlüğümüzün il temsilcileri burada, aynı zamanda belediyemizin başkan yardımcıları, şube müdürleri, herkes burada. Dolayısıyla halkımızın herhangi bir problemle ilgili ileteceği bir sorun, ne varsa, hepsi ile ilgili şu anda devlet karşınızda duruyor” şeklinde konuştu.

BATMAN’IN DÖRT DÖRTLÜK MASTER PLANINI YAPACAĞIZ

Batman’ın Altyapı Master Planı’nın bulunmadığını dile getiren Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp: “Planlı ve programlı bir altyapı için Altyapı Master Planı’na ihtiyaç vardır. Bu işin; planlı, tertipli ve projeli bir şekilde olması lazım. Altyapı Master Planı ile ilgili şu anda İller Bankası ile görüşme halindeyiz. Batman’ın dört dörtlük Master Planı’nı yapacağız. Batman’ın nüfusu 1 milyonu da geçse, 1 milyon 100 bin bile olursa, Batman düzgün ve planlı bir şekilde büyüyen bir kent hüviyetine kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

Batman Belediyesi’nin Gap Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmaların yer aldığı slayt gösteriminin ardından vatandaşlar soru ve önerilerini dile getirme fırsatı yakaladı.

KAFELER SAAT 01.00’A KADAR AÇIK KALABİLECEK

Mahalle sakinlerinin, Gap Mahallesi Kafeler Sokağı’nda bazı işletme sahiplerinin 01.00’dan sonra bile açık kaldığını, gürültü ve görüntü kirliliğine neden olduğunu ifade ederek mağduriyetlerini Vali Canalp’e iletti. Bunun üzerine, Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp, kafelerin saat 01.00’dan sonra kapatılıp, kapatılmaması önerisini oylamaya sundu. Mahalle sakinlerinin çoğunluğunun kafelerin en geç saat 01.00’a kadar açık kalması önerisi kabul edilirken, bundan böyle gece 01.00’dan sonra açık kalacak kafeler hakkında cezai işlemin yanı sıra tekrarları halinde kapatma işlemi uygulanmaya başlanacağını belirtti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!