Batman’da üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek desteği devam edecek

featured

Batman Belediyesi ve Batman Üniversitesi iş birliğinde öğrencilere ücretsiz yemek desteği devam ediyor.

Batman Üniversitesi ile Batman Belediyesi arasında “Askıda Yemek Uygulamasına Destek ve İş Birliği Protokolü” imzalandı. 7 Ağustos 2023 tarihinde imzalanan protokole ile üniversite öğrencilerinin yemek ihtiyaçları Batman Belediyesi tarafından karşılanacak.

Yemekhaneden Faydalanan Öğrenci Sayısı Aylık Ortalama 40.082 Toplamda İse 200.414 Olarak Kaydedildi

Protokol ile üniversitemizin öğrencileri için 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde hayata geçirilen “Askıda Yemek” uygulaması ile 2022-2023 yılında deprem felaketinin olduğu sürece kadar yemekhaneden faydalanan öğrenci sayısı aylık ortalama 40.082 toplamda ise 200.414 olarak kaydedildi. Ücretsiz öğle yemeği ile öğrencilere destek olduklarını açıklayan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, bu protokol ile üniversite öğrencilerine 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da bu uygulamaya devam edileceğini, ücretsiz yemek uygulaması kapsamında öğrenci ayrımı yapmaksızın öğle yemeklerinin Batman Belediyesi tarafından karşılanacağını, öğrencilerimize ekonomik destek verilmeye devam edileceğini kaydetti.

Rektör Demir: “Öğrencilerimizin Yararına Olan Tüm Çalışmalar Bizim Önceliğimizdir”
Konu hakkında konuşan Rektör Demir, 2021-2022, 2022-2023 eğitim öğretim yıllarında da Batman Belediyesi tarafından öğrencilerimize sağlanan ve bu yıl da devam edecek askıda yemek uygulamasının, öğrencilerimizin kampüsü daha aktif kullanmaları dolayısıyla başarı oranlarını artırdığını belirtti. Batman Üniversitesi olarak öğrencilerin ihtiyaçlarını her zaman ön planda tuttuklarını belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, ihtiyaçların giderilmesine yönelik yapılan iş birliği çalışmalarının kendilerini son derece memnun ettiğini vurguladı. Akademik ve sanatsal birçok faaliyeti hayata geçiren üniversitemizin öğrencileri ile yakından ilgilendiğini açıklayan Rektör Demir, “Öğrenci odaklı bir bakış açısı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her bir öğrencimiz bizim evladımız ve onların menfaatlerini düşünerek yaptığımız her çalışma bizleri daha çok sevindiriyor” dedi.

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!