Batman’da Yeşil Sol Parti’den CHP uyarısı

featured

Yeşil Sol Parti Batman İl Örgütü, yazılı bir açıklamada bulunarak, CHP Batman İl Yönetiminin, kentte Yeşil Sol’a oy vereceğini söyleyen yurttaşlara, ‘Biz zaten ittifak halindeyiz. Bir oyu bize verin’ söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için geri sayım sürerken siyasi partilerin seçim çalışmaları da tam hız sürüyor. Yeşil Sol Parti Batman İl Örgütü, CHP’li üyelerin Batman’da Yeşil Sol Parti’ye oy verecek kişilere, “Biz ittifak halindeyiz. Bir oy bize bir oy Yeşil Sol’a verin. Biz de bir vekil çıkaralım.” söyleminin kendilerine çok fazla geldiğini belirterek açıklamada bulundu.

Yeşil Sol Parti Batman İl Örgütü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Son dönemlerde Batman’da karşımıza sık sık çıkan ve yoğun şikayetlere sebep olan bir husus doğrultusunda bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz.

Partimizin ve bileşeni olduğumuz Emek ve Özgürlük İttifakının seçimlerde takınacağı tutum, parti organlarımız tarafından sık sık kamuoyuyla paylaşılmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman İl Yönetimi saha çalışmalarında halkımıza yanıltıcı propaganda yapmaktadır. Kürt Siyasal Hareketinin en güçlü kalelerinden Batman’da halka kendi programından ve vaatlerinden ziyade “CHP Yeşil Sol Parti ile ittifak yaptı, seçimlerde beraber hareket ediyoruz, Yeşil Sol Parti Batman’da 4 milletvekili çıkarıyor her evden bize 1 oy verin 5. milletvekilini biz çıkaralım…” tarzı gerçeği yansıtmayan ve manipülatif söylemleri ISRARLA devam ettirdiğini üzülerek görmekteyiz.

Yeşil Sol Parti olarak bu ülkenin yönetimine talibiz ve bunu mutlaka başaracağız. Bunun için de bugün mecliste de olabilecek en güçlü milletvekili grubuyla temsil edilmek en büyük amacımızdır. Bu kapsamda Batman’da da 5 milletvekilliğini kazanmaktır, kazanacağımızdan da hiçbir şüphemiz yoktur.
Bizim CHP ile hiçbir ittifakımız yoktur, biz ülkeye kan kusturan Erdoğan rejiminin yıkılması adına sadece Cumhurbaşkanlığı pusulasında Kemal Kılıçdaroğlu ismini destekliyoruz.
TEKRAR EDİYORUZ:
Bizim Yolumuz 3. Yoldur
Bizim Yolumuz halkların seçeneksiz olmadığını haykırdığımız yoldur
Bizim Yolumuz başta Kürt halkı olmak üzere tüm halklara barışı, adaleti ve özgürlüğü getirecek olan Emek ve Özgürlük İttifakıdır!!!
Bizler Kürt Siyasal Hareketinin köklü geleneğinden gelenler olarak en ağır şartlarda bile mücadele etmekten geri durmadık, durmayacağız.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!