Batman’dan Diyarbakır’daki mitinge katılım çağrısı

featured

Diyarbakır’da 6 Ağustos günü düzenlenecek büyük mitingine katılım için start verilen Batman’da konuşan HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, mitinge güçlü katılım çağrısında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, Diyarbakır’da 6 Ağustos’ta düzenlenecek mitinge ilişkin parti binasında basın toplantısı gerçekleştirildi. Açıklamaya HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP İl Örgütü Eşbaşkanları Hürriyet Kaytar ile Hüseyin Sarık katıldı.

Burada konuşan Eşbaşkan Hüseyin Sarık, talana, haksızlığa ve her türlü sömürüye karşı bu topraklarda eşit ve özgür yaşamı esas alan halklarla Diyarbakır İstasyon Meydanında buluşacaklarını belirterek, “HDP Batman olarak partimiz mücadelesini en yükseğe taşımak ve halklarımızın umudu olan partimizi en görkemli şekliyle yarınlara taşımak için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Halkımızla beraber şehrin dört bir yanını mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, park park, kıraathaneleri, esnaflarımızı ve pazarları dolaşıp bu tarihi mitinge davet edeceğimizi siz değerli basın emekçileri aracılığıyla halkımıza duyuruyoruz” diye konuştu.

BATMAN’DAN MİTİNGE GÜÇLÜ KATILIM HEDEFİ
Sarık, 6 Ağustos günü Batman olarak çok güçlü bir katılım ve coşkuyla Amed İstasyon Meydanında olacaklarını belirterek, halkın alana ulaşabilmesi için kentin dört bir yanından ve tüm ilçelerinden araçların kaldırılacağını söyledi. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran da HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve çok sayıda milletvekilinin yanı sıra sanatçı Murat Demir’in katılacağı görkemli mitinge hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Başaran, yaşamın her alanına yayılan ekonomik krizin iktidarın yürüttüğü savaş politikaların bir sonucu olduğunu belirterek,“Barış, özgürlük, eşitlik, adalet ve demokrasinin kazanabilmesi için, faşizme karşı demokrasiden yana olan tüm kesimlerle yan yana, omuz omuza yürütülen mücadelenin daha da yukarıya taşınması ve savunduğumuz mücadele değerlerini toplumsallaştırmak adına tarihi bir öneme sahip olan Amed mitingimiz aynı zamanda partimize yönelik baskı ve tehditlere, kapatma davasına, milletvekillerimizin dokunulmazlığının kaldırılmasına, sınır ötesi operasyonlara, savaş politikalarına, ekonomik krize ve cezaevlerinde rehin alınan onbinlerce arkadaşımıza yönelik hak ihlallerine en büyük cevap olacaktır” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!