Batman’dan sonra Diyarbakır’da da Yeşil Sol Parti’den CHP uyarısı geldi

featured

Yeşil Sol Parti’nin bazı illerde CHP adayını destekleyeceği söylentileri üzerine açıklama yaptı.

Diyarbakır, Batman gibi illerde Yeşil Sol Parti’nin CHP adaylarını desteklediği, “her evden 4 oy Yeşil Sol’a 1 oy CHP’ye” sloganı ile seçim kampanyası yürüttüğü iddiaları yalanlandı.

Amida Haber’de yer alan habere göre, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Gülistan Atasoy, CHP ile bir ittifaklarının olmadığı, sadece Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini söyledi.

Seçmene başka partinin adayını destekleyin şeklinde bir açıklamalarının olmadığına dikkat çeken Atasoy şunları söyledi: “HDP tabanının CHP’ye bir miktar oy kaydıracağı şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamakta. Seçmenize herhangi bir partinin adayını destekleyin diye bir açıklamamız yok. Tek hedefimiz var, halkımızın desteğini alarak 12 vekilin tümünü almak istiyoruz. Bu hedef ütopik değil, bunu yakalamak için çalışıyoruz. Tekraren söylüyorum, Diyarbakır’da herhangi bir parti ile ittifakımız yok. Halkımızın bu söylentilere itibar etmemesini istiyoruz.”

Batman’da da benzer söylentiler üzerine Yeşil Sol Parti İl Örgütü açıklama yapmış, CHP adayının destekleneceği iddialarını yalanlamıştı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!