Batman’ı temsil eden öğrenciler Türkiye birincisi oldu

featured

TÜBİTAK 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri Büşra Öner, Mehmet Ali Gülbahar ve Hamza Görücü hazırladıkları proje ile sosyoloji alanında Türkiye birincisi oldu.

Batman’ı temsil eden öğrenciler Türkiye birincisi oldu

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığa bağlı resmi örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “TÜBİTAK 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih KACIR, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ’ın katılımları ile Ankara’da gerçekleşti.

Batman’ı temsil eden öğrenciler Türkiye birincisi oldu

TÜBİTAK 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında sosyoloji alanında finalde yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri Büşra ÖNER, Mehmet Ali GÜLBAHAR ve Hamza GÖRÜCÜ ile Danışman Öğretmenleri Emre ARSLAN hazırladıkları “Ekran Zorbalığı: Gençlik Dizilerindeki Şiddetin Ekme- Yetiştirme Kuramı Bağlamında Akran Zorbalığına Yordayıcı Etkisinin İncelenmesi, Duy Beni Dizisi Örneği” projesi ile Türkiye birincisi olarak derece aldılar.

Batman’ı temsil eden öğrenciler Türkiye birincisi oldu

TÜBİTAK 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında gösterdikleri başarıdan dolayı Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, “Öğrencilerimizin azimleri, çalışmaları ve yaratıcılıkları ile bu önemli başarıyı elde etmeleri bizlere gurur vermiştir. Bu başarı; öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya koyması, bilimsel araştırma yapma becerilerini geliştirmesi ve sosyoloji alanında üstün bir çalışma sunmasıyla gerçekleşti. Bu önemli başarı, öğrencilerimizin emeklerinin ve özverilerinin sonucudur. Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencilerimize, danışmanlarına ve okul yönetimine bu büyük başarıdan dolayı tebriklerimi sunuyorum. Öğrencilerimiz, toplumsal konulara duyarlılık göstererek çözüm odaklı yaklaşımlarını sergilemiş ve özgün bir çalışma ortaya koymuştur. Bu başarı, geleceğimizin sosyal sorunlara çözüm bulacak gençlerle aydınlanacağına dair umudumuzu artırmaktadır. Öğrencilerimizi, gelecekteki başarıları için teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Onların bilimsel araştırmalara ve inovasyona olan ilgilerini destekleyerek yeteneklerini daha da geliştirecek ortamlar sağlamaya devam edeceğiz. Bir kez daha Türk Telekom Anadolu Lisesinin bu büyük başarısını kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!