Batman’ın ünlü markası Xalo Mahsum kapanma riski ile karşı karşıya

featured

2016 yılından beri canlı tavuk alanında Batmanlılara hizmet veren Xalo Mahsum, ‘kesim ruhsatı’ nedeni ile kapanma ile karşı karşıya geldi.

Raman Satış noktası ile İkiztepe’de bulunan 8 bin metrekarelik çiftlikte 30’a yakın çalışanı ile canlı tavuk kesim ve satışı alanında hizmet veren kentin bilinen markası Xalo Mahsum tavukçuluk, karşı karşıya olduğu ‘ruhsat’ sorunu nedeni ile kapanmak riski ile karşı karşıya geldi.

Batman'ın ünlü markası Xalo Mahsum kapanma riski ile karşı karşıya
İkiztepe Çiftlik

Kesim ruhsatı olmadığı için, çiftlikte kesim yapamaz duruma geldiklerini belirten Xalo Mahsum firma yetkilisi Sema Aytekin, “İkiztepe’de 8 dönüm büyüklükte olan çiftliğimizde yapı kayıt belgemiz var ama Tarım Müdürlüğü bunu ruhsat yerine kabul etmediği için kesim ruhsatı alamıyoruz. İşletmemizde 30’a yakın personel çalışıyor. Raman şubemizde 2016’dan beri, İkiztepe’deki çiftlik ise 1,5 yıldır hizmet veriyor. Eğer kesim sorununa bir çare bulunamazsa mecburi olarak faaliyetlerimize son vereceğiz ve ekmek kapısı olan çalışanlarımız için çok kötü bir tablo ortaya çıkacak” ifadelerini kullanarak yetkililerden yaşanan bürokratik soruna çare bulunmasını talep etti.

Batman'ın ünlü markası Xalo Mahsum kapanma riski ile karşı karşıya
İkiztepe Çiftlik

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!