Batmanlı sanatçı Yasmin Babat, kimdir?

featured

Batman’ın Kozluk ilçesinde 1984 yılında doğan 2 çocuk annesi Yasmin Babat, 1999 yılından beri İstanbul’da yaşıyor. Yasemin Babat’ın sahneyle tanışması 2006 yılında oldu. 4 yıl boyunca amatör şekilde müzik hayatını sürdüren Yasmin Babat, ailenin baskısı üzerine çok sevdiği müzikten bir süre uzak kalmak zorunda kaldı. 2019’da tekrar müziğe dönen Yasmin Babat, bu kez ailesinin de desteğini arkasına aldı.

15 yaşından beri beste yazan Yasmin Babat, iki bestesini profesyonel bir şekilde canlandırdı. 2017 yılına kadar Türkçe müzik yapan Yasemin Babat, anadili olan Kürtçe’de kendini daha iyi ifade ettiğinin farkına vardıktan sonra Kürtçe’ye ağırlık vermeye başladı.

Cavit Murtezaoğlu Ses Atölyesinde müzik eğitimi aldı. 2022 de söz müziği kendisine ait olan 2 eserden oluşan na na  çû adlı ilk single A1 müzik etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

2023 yılında çocuklarıyla birlikte memleketi Batman’a yerleşmeye karar verdi. Batman’da bir yandan tekstil şirketinde yönetici olarak çalışan Yasmin Babat, bir yandan da  müzik çalışmalarına devam ediyor.

Yasmin Babat, yakın zamanda yayınlanacak olan ve yine bütün söz müzikleri kendisine ait olan 6 eserden oluşan Birîn adlı albümümün ilk klibi şuan yayında.

Batmanlı sanatçı Yasmin Babat, kimdir?

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!