Bayram Namazı Kılınacak Mı?

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı bir açıklama ile bu yıl Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı. Batman’da bayram namazı 05.39’da kılınacak.

 

Ramazan Bayramı’nın gelmesi ile birlikte bayramın ilk günü kılınacak olan bayram namazının camilerde kılınıp kılınmayacağına yönelik kafalarda soru işaretleri oluşmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı.

Erbaş: Bayram Namazı Kısa Bir Namazdır

Bu konu ile ilgili gelen soruları cevaplayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, covid-19 tedbirleri nedeniyle bayram namazlarının kılınıp kılınmamasıyla ilgili, “Bayram namazı da Cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekat namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkanı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şuan itibariyle düşünmüyorum fevkalade bir durum olmazsa.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!