Belediyeden işçi alımı açıklaması

featured

Batman Belediyesi kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik açıklamada bulundu.

Batman Belediyesi yaptığı açıklamada; “Son dönemde, Belediye Eş Başkanlığımız, Belediye yönetimimiz ve çalışmalarımız hakkında planlı bir dezenformasyon kampanyası yürütülmekte, yalan ve yanlış haberlerle halkımız yanıltılmak istenmektedir. İyi niyetle yaptığımız tüm girişimlere rağmen, elimizde olmayan yasal nedenler ve engellemeler nedeniyle ortaya çıkan olumsuz sonuçlar yönetimimize ve belediyemize mal edilmek istenmektedir. Bu durum, eleştiri sınırlarını aşarak karalama, hakaret ve suçlamalara dönüşünce, açıklama yapma gereği doğmuştur.

DEZENFORMASYON VE YANLIŞ BİLGİLENDİRME

Batman halkı ve kamuoyu çok iyi bilmektedir ki, yönetimimiz ezilenin, hor görülenin, haksızlığa uğrayanın yanında olan ve olmaya devam eden bir anlayışın temsilcisidir. Bu nedenle, ifade özgürlüğü başta olmak üzere tüm alanlarda eşitlik, adalet ve özgürlük taleplerini dile getiren bir tarafız. Bu konularda yöneltilen eleştiriler iyi niyetten uzaktır. Hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında (2024/7 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi) basına uygulamaya başladığı ambargonun sorumlusu biz değiliz. Tam aksine, ifade özgürlüğü dolaylı olarak kısıtlandığı için mağdur durumdayız. Sesimizi duyuracak olan basın, bu şekilde susturularak engellenmektedir.

BASINA YÖNELİK AMBARGO VE YANILTICI HABERLER

İktidar temsilcileri, seçimlerden önce basını aylık ödemelere bağlarken genelge yayımlamamıştır. Kayyum dönemindeki uygulamalar konusunda ses çıkarmayanların, bu dönemdeki engelleri görmezden gelerek bizi sorumluymuş gibi göstermeleri, gönderdiğimiz çalışma haberlerine ambargo uygulayıp yayımlamamaları, basın tarafsızlığı, doğru haber ilkeleri ve basın etiği ile uyuşmamaktadır. Her açıklamada halkımızın ve basınımızın yanında olduğumuzu belirtmemize rağmen, iktidarın bizi başarısız gösterme politikalarına kimsenin alet olmaması ve vicdan muhasebesi ile hareket edilmesi gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI KONUSUNDA YANLIŞ İTHAMLAR

Son olarak, personel alımı konusunda ortaya atılan yanlış ve yalan ithamlar da bunların arasında yer almaktadır. Kurumumuz, personel alım ilanını İŞKUR Müdürlüğüne yayımlanması için göndermiştir. Bir aylık oyalamalardan sonra ilan yapılmış, ancak ilan panosuna kısa bir süre asıldıktan sonra geri çekilmiş ve sitelerinde teknik arıza gerekçesi bildirilmiştir. İlan İŞKUR sitesinde görünmezken, Aydınlık Gazetesinde yayımlanmıştır. Durum üzerine ilan tekrar ilgili kuruma gönderilmiş ve yayımlanması sağlanmıştır. Bu gelişmelere rağmen, mağduriyet yaşanmaması için başvuru için gelen tüm vatandaşların başvuruları alınmıştır. Durum böyle iken, belediyemiz sanki kamu kurumuna gizli personel alımı yapıyormuş gibi yansıtılmak istenmektedir ki, bunun gerçekle alakası bulunmamaktadır.

YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ

Bu durumun sürdürülmesi halinde, yasal haklarımızı kullanmak başta olmak üzere tüm imkânlarımızı halkı bilgilendirmek amacıyla kullanacağımızı hatırlatırız.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!