Belediyeden kanser erken teşhis hizmeti

featured

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türlerinin erken teşhisi için tarama hizmetine başladı.

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde yürütülen sağlık hizmetinde 40-69 yaş aralığı kadın hastaların mamografi çekimi, 30-65 yaş aralığı kadın hastaların serviks kanseri ve 50-70 yaş aralığı kadın ve erkek hastaların kolorektal kanseri taramaları yapılmakta.

Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis için çalışma başlatan Belediye Sağlık Merkezinde bulunan KETEM birimi, yurttaşlara ücretsiz olarak meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türleri taraması hizmeti vermeye başladı.

Erken teşhis edilen kanser türlerinin tedavi şansının yüksek olduğunu belirten Eş Başkan Gülistan Sönük, “Kanser taraması, kanser tedavisinin çok kolay ve etkili olabildiği erken evrelerde tespit etmek için yapılan çeşitli test ve muayenelerdir. Kanseri önlemek ve sağlığınıza dikkat etmek için Sağlık İşleri Müdürlüğümüzde bulunan Ketem merkezine başvurarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabilirsiniz” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!